PoStawione Blogi

Paweł Raczyński

W najnowszym odcinku opowiadam o mięśniach czworogłowych ud.

więcej »
Radosław Majewski

Ubiegły tydzień spędziłem we Włoszech. Gościnnie, wraz z trzema bardzo utalentowanymi, młodymi piłkarzami pojechałem do Mediolanu.

więcej »
Maciej Sadlok

Trwa zgrupowanie reprezentacji Polski. Najpierw gramy z Finlandią, a potem z Serbią i Hiszpanią. Cieszę się, że odkąd Franciszek Smuda jest selekcjonerem, ja zawsze jestem powoływany. Nie czuję się jednak pupilkiem trenera, tylko staram się dziękować mu za zaufanie dobrą postawą.

więcej »
Tomasz Kuszczak

Już dziś dwa arcyważne spotkania. Nasze z AFC Sunderland i przede wszystkim FC Liverpool z Chelsea Londyn. Można by rzec, że wszystko w rękach piłkarzy Liverpoolu, jednak i nas czeka trudne zadanie.

więcej »
Bobo Kaczmarek

Za nami pierwsza kolejka Ekstraklasy. Największe wydarzenie to wygrana Legii z Cracovią. To wyraźny sygnał, że drużyna Jana Urbana zamierza walczyć o tytuł mistrza Polski.

więcej »
Stanisław Terlecki

To, co dziś napiszę, być może będzie przewrotne i pewnie wielu się nie spodoba. Skrytykuję bowiem naszą „świętość”, największą nadzieję polskiej piłki – Roberta Lewandowskiego. Bo ostatnio na tę krytykę zasłużył.

więcej »
Rafał Jackiewicz

Coraz mocniej przygotowuję się do walki o mistrzostwo świata IBF ze Słoweńcem Zaveckiem. Niestety, nie mogę rozpocząć sparingów i rozpisać zajęć, bo nie mamy jeszcze dokładnej daty walki. Ale cóż, z obozem Zavecka nie można się na razie skontaktować.

więcej »

O przygodzie z reprezentacją

08.12.2009

Błysnąłem skutecznością i coraz więcej osób mnie pyta, skąd u mnie taka dyspozycja? Będę z wami szczery: nie znam odpowiedzi. Bo przecież wcześniej leczyłem kontuzję i nie przepracowałem z zespołem Ślaska Wrocław obozu przygotowawczego do sezonu. Jednak teraz czuję się wyśmienicie. I oby tak zostało podczas dwóch ostatnich kolejek w tym roku!

Dziennikarze pytają mnie, czy byłem w Tajlandii. Odpowiadam, że nie, bo urlop spędzam najczęściej w Polsce, nad morzem Bałtyckim, a nie wyjeżdżam do zagranicznego kurortu. Do Tajlandii w styczniu 2010 roku wybiera się za to reprezentacja Polski, która wystąpi w turnieju o Puchar Króla.

Czy ja mam szansę znaleźć się w drużynie selekcjonera Franciszka Smudy? Nie wiem. Gdy jednak mnie zabraknie to nie będę robił z tego powodu afery. Jest nowy trener, który buduje zespół na finały mistrzostw Europy 2012 i to on decyduje, czy Mila mu się przyda, czy też nie.

Jak już jesteśmy przy temacie drużyny narodowej to pierwszy raz pojawiłem się w niej przed sześcioma laty. Akurat trenerem został Paweł Janas i w meczu towarzyskim z Macedonią dał mi szansę debiutu.

Wygraliśmy 3:0. W ogóle moje początki w kadrze były super, bo zdarzyło się, że w trzech spotkaniach z rzędu trafiłem do siatki. Ktoś powie, że rywale nie byli wymagający, że graliśmy z Maltą, Litwą i Słowenią. Jednak gol w koszulce z orzełkiem na piersi daje ci satysfakcję, w końcu reprezentujesz ojczyznę.

Przygodę z reprezentacją zacząłem od wygranej, a zakończyłem porażką z Danią przed trzema laty. Po mistrzostwach świata 2006 w Niemczech, na których byłem w polskiej kadrze, rozstał się trener Paweł Janas, a zastąpił go Leo Beenhakker. Wprawdzie później Holender wysłał dla mnie nominację, ale w końcu na dobre z tej kadry wypadłem. Nikt mi jednak nie odbierze tych meczów, które dla niej rozegrałem. Wybaczcie – coś tak mi się dzisiaj zebrało na wspominki…

Komentarze

Mistrz Europy juniorów. Uczestnik mistrzostw świata 2006. 28 - krotny reprezentant Polski. Lider Śląska Wrocław. Zawsze mówi co myśli.

Ostatnie komentarze

hauras

buhhahahhahahahahahah kim ty jestes ??????? popatrz na ludzi na tym blogu ... Radek Majewski, Ilian Micanski ... a co ty pokazales????? NIC

5 maja 2010 godz. 18:56
wislak

W Wisle byś nie pograł. Konkurencja: 1.Sobolewski, 2. Garguła, 3.Ba, 4.jirsak , 5 diaz. Byłbyś najwyżej po Issie Ba! Kiepas

5 maja 2010 godz. 15:29
J.Gmoch jr

Jesteś piłkarską miernotą, fakt że uchodziłeś kiedyś za nadzieje polskiej piłki świadczy tylko o tym jak słaba jest nasza piłka

28 stycznia 2010 godz. 14:10
Kamila

Sebastian ogromne gratulacje ! dla Ciebie przyszłej żonki oraz buziaki dla Michalinki !

pozdrowionka z gdanka

25 stycznia 2010 godz. 15:20